Migracja strony na WordPress na nowy serwer

Autor: | 18-02-2024

Migracja strony na WordPress jest czasami koniecznością. Na szczęście w przypadku WordPressa jest to dosyć proste, co postaram się pokazać w niniejszym artykule.

Migracja strony na WordPress – krok po kroku

Instalacja AIO WP Migration

W świecie WP mamy wiele pluiginów, które ułatwią migrację strona na WordPress. W naszym przypadku użyjemy popularnej wtyczki o nazwie All-In-One WP Migration. Oczywiście możemy migracją przeprowadzić całkowicie manualnie, ale wymaga to znacznie więcej pracy – przenoszenie plików, bazy danych, itp. Wtyczki tego typu znacznie przyspieszają pracę.

Wykonywanie kopii strony

Kiedy nasz plugin jest zainstalowany i włączony, należy wykonać kopię strony. Wybieramy w tym celu eksport, a następnie wybieramy, że chcemy wyeksportować naszą stronę do pliku. Tak, jak pokazano to na powyższym screenie.

Konfiguracja eksportu (opcjonalnie)

Zdarza się, że strona jest na tyle duża, że późniejszy import jej nie jest możliwy. W takich sytuacjach polecam oddzielnie importować media. W tym celu eksportujemy naszą stronę bez mediów, a później przeniesiemy je ręcznie.

Uruchomienie strony WordPress na innym serwerze

Teraz musimy zainstalować WP na nowym serwerze. W tym przypadku nie ma znaczenia, jaką nadamy nazwę strony, albo jakiego użytkownika sobie stworzymy, ponieważ i tak całość zostanie przeniesiona z wyeksportowanej strony. Jedynym pluginem jaki zainstalujemy będzie AIO WP Migration.

Importowanie strony

Teraz musimy zaimportować wcześniej wyeksportowaną stronę. Jeśli media były eksportowane razem z całą stroną, to w zasadzie strona powinna już działać poprawnie. W przeciwnym wypadku należy media przenieść ręczne.

Przepięcie domeny

Jeśli strona ma mieć taką samą domenę, należy wykonać jeszcze kilka dodatkowych kroków, które w dużej mierze zależą już od wykupionego hostingu. Zazwyczaj wygląda to w ten sposób, że musisz zmienić domenę na starej stronie, np. wybierając darmową dla danego hostingu. W przypadku cyber-folks, będzie to cfolks.pl. Następnie musisz zmienić nazwę nowej domeny na właściwą. Pamiętaj jednak, że przepięcie domeny może trwać kilka godzin.

Podsumowanie

Migracja stron na WordPress nie jest specjalnie skomplikowana i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Mam nadzieję, że powyższy poradnik okaże się dla Cienie pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwum

Ostatnie wpisy

Potrzebujesz strony? Dobrze trafiłeś!

  • W pierwszym kroku staram się rozpoznać potrzeby klienta i jego cele biznesowe - budowanie społeczności, rozpoznawalności marki, a może zwiększenie konwersji?
  • Przygotowanie projektu graficznego strony WWW. Strony powinny nie tylko być eleganckie i odzwierciedlać charakter Twojej działalności, ale przede wszystkim powinny spełniać założenia biznesowe.
  • Po akceptacji projektu graficznego mogę przystąpić do stworzenia strony. Tworzę je głównie w WordPressie, ale możliwe jest tworzenie dedykowanych rozwiązań.
  • Zoptymalizuję Twoją stronę pod kątem SEO.
  • Podłączę narzędzia do śledzenia konwersji i zainstaluję niezbędne wtyczki. Piszę także autorskie rozwiązania na potrzeby moich klientów.

Napisz do mnie

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.